נערה מאזור הצפון והוריה טוענים כי קעקוע חינה שנעשה במהלך חופשה באילת גרם לה לאלרגיה קשה עד שנאלצה לקבל טיפול רפואי בבית חולים. המקעקע: "אגיב בבית המשפט"

דורשים 280 אלף שקל: משפחה מהצפון שבילתה חופשה באילת תובעת מקעקע בטענה כי קעקוע החינה שעשה לבתם גרם לה לזיהום חמור בזרוע שיצר פריחה ושלפוחיות קשות, עד שהיא נזקקה לקבל טיפול רפואי בבית החולים.

תביעה: "קעקוע הגבות גרם לזיהום בפנים"

בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנצרת נטען כי לפני שלושה חודשים, במהלך חופשה משפחתית באילת, ביקשה הנערה לעשות קעקוע חינה על זרוע יד שמאל. על פי התביעה, ההורים שאלו את בעל הדוכן אם מדובר במשהו מסוכן אך הוא הסביר להם שלא. בתביעה נטען כי הילדה ביקשה קעקוע של קופידון, והמקעקע הניח על ידה שבלונה ומרח עליה חומר בצבע שחור. אחרי שסיים את הציור שילמו לו ההורים, המשיכו את הטיול בטיילת ולאחר כשעה וחצי שבו למלון.

על פי הנטען בתביעה, כעבור כשעה החלה הנערה להתלונן על דקירות וצריבה במקום הקעקוע, ואמה הורתה לה להניח עליו סמרטוט טבול במים קרים.

בתביעה נטען כי אחרי שעה נוספת, כשהצעירה כבר רצתה ללכת לישון, היא הבחינה שמקום הקעקוע מפריש נוזלים, והפך אדום ונפוח. האם, שחשדה כי מדובר במוגלה, מיהרה לקחת אותה לקבלת טיפול רפואי.

עוד נטען בתביעה כי במקביל החל חום גופה של הנערה לעלות, ובבית החולים יוספטל שם טופלה התגלה כי היא סובלת מתופעה אלרגית ומזיהום חמור בעקבות הקעקוע. היא קיבלה טיפול תרופתי נשארה להשגחה של 48 שעות בבית החולים.

כעבור יומיים שוחררה הנערה והמשפחה חזרה לצפון, אך במקום, כך על פי התביעה, התפתחה פריחה אדומה עם שלפוחיות והיא שוב נאלצה לקבל טיפול רפואי אצל רופא מומחה בפלסטיקה, שקבע כי מדובר בחומר מסוכן המוכר לפלסטיקאים שגרם לה לכווייה כימית.

על פי התביעה, לנערה נגרם נזק ממשי והיא סובלת מצלקת מכוערת וגדולה על הזרוע, שבגללה היא לא יכולה ללכת עם גופיות ונאלצת ללבוש חולצות עם שרוול ארוך. כמו כן נטען בתביעה כי חלה ירידה בביטחונה העצמי ומאז המקרה היא הסתגרה בביתה כדי שהזרוע שלה לא תיחשף, ואינה הולכת לים או לבריכה כמו שאר בני גילה.

בחוות דעת מומחה שצורפה לתביעה נטען שהחינה השחורה שבה משתמשים לקעקועים אינה טבעית ונועדה לזרז את פעולת הצביעה ולגרום לצבע להישאר זמן רב יותר. עוד נטען בחוות הדעת כי יש נטייה להוסיף לקעקוע חומר בצבע שחור הנקרא PPD, שהשילוב שלו עם עור רגיש עלול להיות מסוכן. לדברי המומחה, החומרים הללו גורמים לגירודים, לשלפוחיות ולפצעונים.
סכום התביעה עומד על 280 אלף שקל.

המקעקע מסר בתגובה: "אני כבר חמש שנים עושה את הקעקועים האלה ולאף אחד לא קרה כלום. כשאקבל את התביעה אגיב לה בבית משפט".