הצהרת נגישות אינקמי

על פי תיקון לתקנות העוסקות בנגישות האינטרנט אתר זה פטור מחובת נגישות. האתר הינו אתר ותיק שהוקם בשנת 2016. האתר מכיל תוכן רב ובעוד אנו משקיעים מאמצים מרובים להנגיש את כלל התוכן באתר התהליך הינו מאמץ ארגוני מתמשך בו אנו עמלים להנגיש את כל תכני האתר.

מאז שנת 2020 אנחנו באינקמי משקיעים זמן ומאמץ רב בהנגשת אתרנו כמיטב יכולתנו לתקן AA. האתר מונגש בהתאם לתקנה 35, ת.י. 5568 להנגשת אתרי אינטרנט ו Wcag 2.0. 

אתר האינטרנט אינקמי הינו אתר ותיק המכיל מעל 10,000 עמודי תוכן, תמונות, טקסט, ווידאו ואודיו. בשנים האחרונות אנחנו שמים דגש על העלאת תכנים נגישים ככל האפשר על מנת להנגיש את התוכן לקהל רחב ככל האפשר. התהליך הינו תהליך ארוך הדורש שעות אדם רבות וכמובן שייתכנו עמודים ותכנים שאותם עדיין לא הנגשנו. במידה ומצאתם תוכן לא נגיש נא לדווח אלינו ל web@inkme.co.il

האתר הונגש באופן הבא:

 1. התאמת האתר לכל סוגי הדפדפנים המודרניים (כלומר כולם חוץ מאינטרנט אקספלורר).
 2. התאמת האתר לכל סוגי הפלטפורמות – מובייל, טבלטים ודסקטופים.
 3. התאמת האתר מבחינת שימוש במקלדת בלבד.
 4. התאמת האתר לאנשים עם לקות ראיה חלקית או מלאה.
 5. ישנו מאמץ מתמשך להתאים את תכני האתר הכתובים, תכני וידאו ואודיו, לאנשים עם לקות שמיעתית חלקית או מלאה, לקות ראיה חלקית או מלאה. 

על מנת להנגיש את האתר ותכניו, נעשו השינויים הבאים:

 1. שינויים ובדיקות באתר על מנת שיתאים לכל הדפדפנים ולכל הפלטפורמות (ריספונסיביות).
 2. התקנת תוסף נגישות Enable.
 3. הוספת access keys באופן שאינו יסתור את פעולות המקלדת הטבעיות תוך קיום מאמץ גדול שניתן יהיה להגיע לכל חלקי האתר עם מקלדת בלבד (באתר אינקמי אלפי עמודים ותהליך הבדיקות הינו מתמשך, נא דווחו לנו על כל בעיה שמצאתם).
 4. בדיקת ניגודיות בצבעים, הוספת טקסט הסבר לתמונות באתר כולל במדריכים השונים (תהליך מתמשך), הוספת label בטפסים שונים (תהליך מתמשך)..

הכלים בהם השתמשנו לבדיקת הנגישות הם:

 1. תקן הנגישות עצמו כפי שמפורט באתר ה-W3C.
 2. קריטריוני הבדיקה כפי שמופיעים באתר הנגישות הישראלי .
 3. סריקה ידנית של קוד המקור של האתר.
 4. שימוש ב-WAVE -לבדיקת הניגודיות באתר, לבדיקת מבנה האתר ולסריקה כללית לפי תקן WCAG2. תהליך תיקון בעיות ניגודיות הינו תהליך מתמשך ואנו עושים מאמצים לתקן שגיאות. 

כפי שניתן לראות, בהנגשת האתר הושקעו זמן ומאמצים מרובים. אתר אינקמי הינו אתר ותיק (הוקם בשנת 2016) עם עשרות אלפי תמונות, מאמרים ותכנים נוספים וייתכן שיש בו בעיות נגישות בחלק קטן מהדפים.

במידה ויש בעיות נגישות, נודה לכם אם תפנו אלינו בנושא. ניתן לפנות אלי באמצעות המייל: web@inkme.co.il